TW-09-07-FM-S-544-118
Part Number:
TW-09-07-FM-S-544-118
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height :
0.544" (13.818mm)
Length - Tail :
0.118" (2.997mm)
Number of Positions :
9
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)