FW-05-03-L-D-303-065-P-TR
Part Number:
FW-05-03-L-D-303-065-P-TR
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.368" (9.347mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.303" (7.696mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)