FW-05-03-L-D-256-120-P-TR
Part Number:
FW-05-03-L-D-256-120-P-TR
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.376" (9.550mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
0.256" (6.502mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)