FW-05-03-L-D-255-140-P-TR
Part Number:
FW-05-03-L-D-255-140-P-TR
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.395" (10.033mm)
Length - Post (Mating) :
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height :
0.255" (6.477mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)