FW-05-03-L-D-095-150-P-TR
Part Number:
FW-05-03-L-D-095-150-P-TR
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.245" (6.223mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.095" (2.413mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)