HW-05-14-L-D-976-120-LL
Part Number:
HW-05-14-L-D-976-120-LL
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.334" (8.484mm)
Length - Stack Height :
0.976" (24.790mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)