FW-04-03-F-D-270-065
Part Number:
FW-04-03-F-D-270-065
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.335" (8.509mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.270" (6.858mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)