FW-04-03-F-D-227-085
Part Number:
FW-04-03-F-D-227-085
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.312" (7.925mm)
Length - Post (Mating) :
0.085" (2.159mm)
Length - Stack Height :
0.227" (5.766mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)