FW-04-03-F-D-225-087
Part Number:
FW-04-03-F-D-225-087
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.312" (7.925mm)
Length - Post (Mating) :
0.087" (2.210mm)
Length - Stack Height :
0.225" (5.715mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)