FW-04-03-F-D-215-130
Part Number:
FW-04-03-F-D-215-130
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.345" (8.763mm)
Length - Post (Mating) :
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height :
0.215" (5.461mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)