FW-04-03-F-D-250-125
Part Number:
FW-04-03-F-D-250-125
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.375" (9.525mm)
Length - Post (Mating) :
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)