FW-04-03-F-D-213-140
Part Number:
FW-04-03-F-D-213-140
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.353" (8.966mm)
Length - Post (Mating) :
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height :
0.213" (5.410mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)