TW-10-10-F-S-299-220
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-10-10-F-S-299-220
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating) :
0.095" (2.413mm)
Length - Stack Height :
0.299" (7.595mm)
Length - Tail :
0.220" (5.588mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)