JW-06-04-T-S-550-345
Part Number:
JW-06-04-T-S-550-345
Length - Overall Pin :
0.985" (25.019mm)
Length - Post (Mating) :
0.345" (8.763mm)
Length - Stack Height :
0.550" (13.970mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.156" (3.96mm)