JW-06-04-T-S-250-240
Part Number:
JW-06-04-T-S-250-240
Length - Overall Pin :
0.580" (14.732mm)
Length - Post (Mating) :
0.240" (6.100mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.156" (3.96mm)