JW-06-04-T-S-540-140
Part Number:
JW-06-04-T-S-540-140
Length - Overall Pin :
0.770" (19.558mm)
Length - Post (Mating) :
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height :
0.540" (13.716mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.156" (3.96mm)