JW-06-04-T-S-555-310
Part Number:
JW-06-04-T-S-555-310
Length - Overall Pin :
0.955" (24.257mm)
Length - Post (Mating) :
0.310" (7.874mm)
Length - Stack Height :
0.555" (14.097mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.156" (3.96mm)