ZW-17-20-T-S-878-120
Part Number:
ZW-17-20-T-S-878-120
Description:
CONN BRD STACK .100" 17POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.132" (3.353mm)
Length - Stack Height :
0.878" (22.300mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
17
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)