HW-05-20-F-D-835-SM-A
Part Number:
HW-05-20-F-D-835-SM-A
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height :
0.835" (21.209mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)