FW-05-03-L-D-215-160-P-TR
Part Number:
FW-05-03-L-D-215-160-P-TR
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.375" (9.525mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.215" (5.461mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)