FW-05-04-F-D-536-085
Part Number:
FW-05-04-F-D-536-085
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.711" (18.059mm)
Length - Post (Mating) :
0.085" (2.159mm)
Length - Stack Height :
0.536" (13.614mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)