FW-05-01-F-D-300-180
Part Number:
FW-05-01-F-D-300-180
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.525" (13.335mm)
Length - Post (Mating) :
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Length - Tail :
0.045" (1.143mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)