TW-05-08-F-D-370-120
Part Number:
TW-05-08-F-D-370-120
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating) :
0.341" (8.661mm)
Length - Stack Height :
0.370" (9.400mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)