TW-10-11-F-S-209-126
Part Number:
TW-10-11-F-S-209-126
Length - Overall Pin :
0.397" (10.084mm)
Length - Post (Mating) :
0.062" (1.575mm)
Length - Stack Height :
0.209" (5.309mm)
Length - Tail :
0.126" (3.200mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)