TW-05-08-F-D-425-130
Part Number:
TW-05-08-F-D-425-130
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating) :
0.276" (7.000mm)
Length - Stack Height :
0.425" (10.800mm)
Length - Tail :
0.130" (3.302mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)