TW-10-11-F-S-143-175
Part Number:
TW-10-11-F-S-143-175
Length - Overall Pin :
0.397" (10.084mm)
Length - Post (Mating) :
0.079" (2.000mm)
Length - Stack Height :
0.143" (3.632mm)
Length - Tail :
0.175" (4.445mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)