ZW-23-08-T-S-350-090
Part Number:
ZW-23-08-T-S-350-090
Description:
CONN BRD STACK .100" 23POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height :
0.350" (8.890mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Number of Positions :
23
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)