ZW-05-11-G-D-315-122
Part Number:
ZW-05-11-G-D-315-122
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.493" (12.522mm)
Length - Stack Height :
0.315" (8.000mm)
Length - Tail :
0.122" (3.099mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)