ZW-05-11-G-D-307-276
Part Number:
ZW-05-11-G-D-307-276
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.347" (8.814mm)
Length - Stack Height :
0.307" (7.798mm)
Length - Tail :
0.276" (7.010mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)