FW-05-05-F-D-400-200-P
Part Number:
FW-05-05-F-D-400-200-P
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.600" (15.240mm)
Length - Post (Mating) :
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height :
0.400" (10.160mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)