FW-05-03-F-D-290-090-A
Part Number:
FW-05-03-F-D-290-090-A
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.380" (9.652mm)
Length - Post (Mating) :
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height :
0.290" (7.366mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)