FW-05-03-F-D-260-125-A
Part Number:
FW-05-03-F-D-260-125-A
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.385" (9.779mm)
Length - Post (Mating) :
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height :
0.260" (6.604mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)