FW-05-03-F-D-250-100-A
Part Number:
FW-05-03-F-D-250-100-A
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.350" (8.890mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)