FW-06-03-F-D-217-177
Part Number:
FW-06-03-F-D-217-177
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.394" (10.008mm)
Length - Post (Mating) :
0.177" (4.496mm)
Length - Stack Height :
0.217" (5.512mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)