TW-03-07-F-D-450-SM-A
Part Number:
TW-03-07-F-D-450-SM-A
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating) :
0.301" (7.645mm)
Length - Stack Height :
0.450" (11.430mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)