ZW-10-19-L-S-965-220
Part Number:
ZW-10-19-L-S-965-220
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.145" (3.683mm)
Length - Stack Height :
0.965" (24.511mm)
Length - Tail :
0.220" (5.588mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)