HW-15-15-TM-S-256-101
Part Number:
HW-15-15-TM-S-256-101
Description:
CONN HDR 15POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.273" (6.934mm)
Length - Stack Height :
0.256" (6.502mm)
Length - Tail :
0.101" (2.565mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
15
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)