HDWM-07-55-S-S-350-SM
Part Number:
HDWM-07-55-S-S-350-SM
Description:
CONN HDR 7POS 0.05 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.690" (17.526mm)
Length - Post (Mating) :
0.340" (8.636mm)
Length - Stack Height :
0.350" (8.890mm)
Number of Positions :
7
Number of Rows :
1
Pitch :
0.050" (1.27mm)