TW-05-07-F-D-445-157
Part Number:
TW-05-07-F-D-445-157
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.445" (11.300mm)
Length - Tail :
0.157" (3.988mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)