ZW-09-11-T-D-433-161
Part Number:
ZW-09-11-T-D-433-161
Description:
CONN BRD STACK .100" 18POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.336" (8.534mm)
Length - Stack Height :
0.433" (11.000mm)
Length - Tail :
0.161" (4.089mm)
Number of Positions :
18
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)