FW-05-03-L-D-085-145-P-TR
Part Number:
FW-05-03-L-D-085-145-P-TR
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.230" (5.842mm)
Length - Post (Mating) :
0.145" (3.683mm)
Length - Stack Height :
0.085" (2.159mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)