FW-05-04-F-D-220-160
Part Number:
FW-05-04-F-D-220-160
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.470" (11.938mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.220" (5.588mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)