ZW-20-09-T-S-227-170
Part Number:
ZW-20-09-T-S-227-170
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.333" (8.458mm)
Length - Stack Height :
0.227" (5.766mm)
Length - Tail :
0.170" (4.318mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)