ZW-10-09-T-D-315-185
Part Number:
ZW-10-09-T-D-315-185
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height :
0.315" (8.000mm)
Length - Tail :
0.185" (4.699mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)