ZW-09-11-T-D-430-185
Part Number:
ZW-09-11-T-D-430-185
Description:
CONN BRD STACK .100" 18POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.315" (8.000mm)
Length - Stack Height :
0.430" (10.922mm)
Length - Tail :
0.185" (4.699mm)
Number of Positions :
18
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)