HPW-04-04-T-S-675-460
Part Number:
HPW-04-04-T-S-675-460
Color :
Black
Length - Overall Pin :
1.225" (31.115mm)
Length - Post (Mating) :
0.460" (11.684mm)
Length - Stack Height :
0.675" (17.145mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.200" (5.08mm)