HPW-04-04-T-S-634-500
Part Number:
HPW-04-04-T-S-634-500
Color :
Black
Length - Overall Pin :
1.224" (31.100mm)
Length - Post (Mating) :
0.500" (12.700mm)
Length - Stack Height :
0.634" (16.104mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.200" (5.08mm)