FW-05-04-F-D-528-065
Part Number:
FW-05-04-F-D-528-065
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.683" (17.348mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.528" (13.411mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)