HPW-04-04-T-S-450-375
Part Number:
HPW-04-04-T-S-450-375
Color :
Black
Length - Overall Pin :
0.915" (23.241mm)
Length - Post (Mating) :
0.375" (9.525mm)
Length - Stack Height :
0.450" (11.430mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.200" (5.08mm)