FW-05-02-F-D-468-071
Part Number:
FW-05-02-F-D-468-071
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating) :
0.071" (1.803mm)
Length - Stack Height :
0.468" (11.887mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)